■  

”miserere mei, Deus„

   (zmiłuj sie nade mną Boże)

 

miserere.pl

witryna o największej tajemnicy świata -
- Tajemnicy Bożej

Liturgia dnia

Cytat

Papież Pius XIIPrzyjdzie dzień, w którym cywilizowany świat zaprze się własnego Boga, gdy Kościół zwątpi, tak jak zwątpił Piotr. Skusi się wtedy, żeby uwierzyć, że człowiek stał się Bogiem.
Papież Pius XII

Śladami niewiernego Tomasza

Zapewne wiesz skąd się wzięło powiedzenie „niewierny Tomasz”. To on powiedział:

Jezus i niewierny Tomasz

Jezus i Niewierny Tomasz

„«Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i ręki mojej nie włożę w bok Jego, nie uwierzę». A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz [domu] i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł, choć drzwi były zamknięte, stanął pośrodku i rzekł: «Pokój wam!» Następnie rzekł do Tomasza: «Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż w mój bok, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym». Tomasz w odpowiedzi rzekł do Niego: «Pan mój i Bóg mój!» Powiedział mu Jezus: «Uwierzyłeś dlatego, że Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli».”

(J20, 24-29)

Każdy z nas w którymś momencie swojego życia przeżywa podobne chwile zwątpienia. Dobrze, jeśli Twoja historia skończy się tak, jak w powyższym fragmencie, lecz nie możesz dopuścić, aby zakończyła się tak, jak historia pewnego zamożnego człowieka:

„(...), który ubierał się w purpurę i bisior i dzień w dzień ucztował wystawnie. U bramy jego pałacu leżał żebrak pokryty wrzodami, imieniem Łazarz. Pragnął on nasycić się odpadkami ze stołu bogacza. A także psy przychodziły i lizały jego wrzody. Umarł żebrak, i aniołowie zanieśli go na łono Abrahama. Umarł także bogacz i został pogrzebany. Gdy cierpiąc męki w Otchłani, podniósł oczy, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie. I zawołał: «Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i przyślij Łazarza, aby koniec swego palca umoczył w wodzie i ochłodził mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu». Lecz Abraham odrzekł: «Wspomnij, synu, że za życia otrzymałeś swoje dobra, a Łazarz w podobny sposób - niedolę; teraz on tu doznaje pociechy, a ty męki cierpisz. (...)». Tamten rzekł: «Proszę cię więc, ojcze, poślij go do domu mego ojca. Mam bowiem pięciu braci: niech ich ostrzeże, żeby i oni nie przyszli na to miejsce męki». Lecz Abraham odparł: «Mają Mojżesza i Proroków, niechże ich słuchają!» «Nie, ojcze Abrahamie - odrzekł tamten - lecz gdyby ktoś z umarłych poszedł do nich, to się nawrócą». Odpowiedział mu: «Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby ktoś z umarłych powstał, nie uwierzą».”

(Ł16, 19-31)

A Ty...? Czy też potrzebujesz dowodów: cudów, objawień, obecności proroków i mistyków, posłańców z Niebios...?

Co jakiś czas w różnych zakątkach naszego globu mają miejsce wydarzenia świadczące o obecności Bożej w naszym życiu oraz w życiu wszystkich narodów i pokoleń. Poprzez rozmaite znaki, poprzez tych, którzy otworzyli się na Jego miłość Pan przemawia do nas, aby wskazać właściwą drogę. Zachęca do życia zgodnego z Ewangelią i przestrzega przed łamaniem Bożego Prawa.

Zapraszam Cię do naszej witryny! Tutaj poznasz historię naszej wiary, zrozumiesz ją i pokochasz. Tutaj przeczytasz o wielu cudownych wydarzeniach i wspaniałych ludziach, którzy całe swoje życie oddali na chwałę Boga.
Tutaj znajdziesz też odpowiedzi na nurtujące Cię pytania o losy naszego świata, poznasz przyczyny nękających nas problemów egzystencjalnych.

Fatima - miejsce objawień Przenajświętszej Marii Panny

Fatima - miejsce objawień Przenajświętszej Marii Panny

Chcielibyśmy, aby dla wszystkich stało się jasne, że Pan Bóg stworzył świat pełen miłości, piękna i radości i chce, aby takim był znowu, że nie możemy, obarczać Go winą za nasze nieszczęścia i niepowodzenia, bo to od nas zależy, w jakim świecie żyć będziemy.

Jeśli, jak niewierny Tomasz zaczniesz szukać namacalnych dowodów istnienia Bożego Świata, to pomimo Twoich wątpliwości Pan Bóg okaże się dla Ciebie bardzo łaskawy. Szukaj Go, a na pewno znajdziesz! Przyjdzie do Ciebie szybciej niż się spodziewasz!

Jeśli pozbędziesz się wewnętrznych oporów i zaczniesz systematycznie zaglądać na na naszą stronę, jeśli obiektywnie spojrzysz na treść artykułów i przeanalizujesz je ze spokojem, jeśli przyjmiesz Słowo Boże, a swoje życie podporządkujesz bożym przykazaniom zauważysz wiele pozytywnych zmian dokonujących się w Tobie i wokół Ciebie. Pan Bóg na pewno doceni Twoje starania. Pamiętaj, że On zawsze czeka na Ciebie w Świątyni Bożej, gdzie możesz Go przyjąć pod postacią chleba, zaprosić do swojego serca i swojego życia.

Jeśli będziesz cierpliwy i pokorny poznasz, jak poprzez wiarę dochodzi się do prawdziwej miłości, poprzez nadzieję do nieopisanej radości, wewnętrznego spokoju i harmonii. A kiedy posiądziesz te cnoty bliższa Ci będzie Tajemnicę Bożego Świata – świata, w którym żyjesz i którego jesteś częścią. Wtedy będziesz gotowy na przyjęcie łask od Pana, który w 1937 roku, w święto Bożego Miłosierdzia powiedział do św. Faustyny:

„Palą mnie płomienie miłosierdzia, pragnę je wylewać na dusze ludzkie. O, jaki mi ból sprawiają, kiedy ich przyjąć nie chcą.

(...)Powiedz, córko moja, że jestem miłością i miłosierdziem samym. Kiedy dusza zbliża się do mnie z ufnością, napełniam ją takim ogromem łaski, że sama w sobie tej łaski pomieścić nie może, ale promieniuje na inne dusze.

(...)Wszystko, co istnieje, jest zawarte we wnętrznościach mojego miłosierdzia głębiej niż niemowlę w łonie matki. Jak boleśnie rani mnie niedowierzanie mojej dobroci. Najboleśniej ranią mnie grzechy nieufności.”

(Dzienniczek 1074 - 1076)

A przecież wystarczy powiedzieć: „Panie Jezu chcę, abyś zamieszkał w moim sercu, wybacz mi moje grzechy i poprowadź mnie właściwą drogą...” A będzie to początek Twojej Drogi...

Czytelnia: