■  

”miserere mei, Deus„

   (zmiłuj sie nade mną Boże)

 

miserere.pl

witryna o największej tajemnicy świata -
- Tajemnicy Bożej

Liturgia dnia

Cytat

”W owym dniu wielu Mi powie: “Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy mocą Twego Imienia i czy nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego Imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego Imienia?” Wtedy oświadczę im: “Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!”.
Jezus do uczniów i zebranego tłumu

Czytelnia

 • Żywoty Świętych (1)
  W tej kategorii przybliżamy biografie osób świętych i błogosławionych. Opowiadamy niezwykle istotne i wyjątkowo ciekawe historie osób, które swoim życiem, chrześcijańską postawą, oddaniem na rzecz Kościoła i bliźnich zasłużyły na obdarzenie przez Boga heroicznymi cnotami. Jaka jest ich tajemnica?
 • Tajemnica Wiary (6)
 • Światło (3)
  Istotą wiary Kościoła Katolickiego jest służba Bogu i bliźniemu. Tak, jak Bóg otacza wszystkich nieskończoną miłością miłosierną, tak my musimy się Mu odwzajemniać miłością do Niego i drugiego człowieka...
 • Świątynia Boga (7)
  Świątynia Boga jest wielokrotnie wspominana na kartach Pisma Świętego. Świątynią nazywany jest Bóg, jako źródło wszelakiej świętości, jest nią święty przybytek, czyli Namiot Zgromadzenia, który Pan kazał wykonać Mojżeszowi, aby mógł zamieszkać wśród Izraelitów. Także w dzisiejszych czasach świątynie są miejscem, w którym Chrystus oczekuje na nas w Przenajświętszym Sakramencie. Wznoszone na wzór Świątyni Bożej, którą Pan pokazał w niebie Mojżeszowi, kościoły gromadzą wiernych podczas sprawowania Eucharystii. Tutaj odbywają się najważniejsze uroczystości kościelne, odprawiane są nabożeństwa i udzielane sakramenty święte.
  W tym dziale naszej czytelni chcielibyśmy przybliżyć Wam to szczególne miejsce modlitwy, kontemplacji i skupienia, wewnętrznych przemian i nawróceń, miejsce spotkania z Miłosiernym Bogiem.
 • Droga do Nieba (1)
  Tym, którzy jej nie znają wydaje się trudna i niezrozumiała, nie pasująca do naszych czasów - staroświecka. Ci, którzy nią podążają są szczęśliwi.
  Jak ją odnaleźć? Poprzez odnajdywanie Boga w życiu codziennym, w swoich radościach i smutkach, w domu i w szkole, w pracy i na urlopie, wśród przyjaciół i nieprzyjaciół, czyli zawsze i wszędzie.
  Dlaczego to jest takie ważne? Bo to jest Twoje życie, z którego chcesz, czy nie, zdasz relację przed samym Bogiem. To jest Twoja droga, którą możesz dojść do wiecznego dobra, bądź... wiecznego potępienia, droga, którą możesz przemierzyć tylko raz! Dlatego zważaj na swoje czyny! Drobny uczynek, czasami popełniony odruchowo z wewnętrznego nakazu serca ma w oczach Boga równie wielkie znaczenie jak świadome, zaplanowane działanie...
  I o tym możesz przeczytać na kartach tego rozdziału... Jest to niejako przewodnik po życiu codziennym, w którym pomożemy Ci odnaleźć Boga we współczesnym świecie.
 • Dla dzieci (1)
  Modlitwy i biblia dla dzieci, pouczające opowiadania, bajki i legendy, książki, płyty CD, kształcące gry i zabawy - to wszystko znajduje się w dziale przygotowanym specjalnie dla naszych najmłodszych czytelników.
 • Biografie (2)
  W tym dziale przybliżamy biografie osób, o których piszemy na łamach naszej witryny.
 • Modlitwy i Pieśni (7)
  To niezwykle istotna część naszej witryny, w której prezentujemy teksty wybranych modlitw i pieśni. Nie sposób oczywiście zamieścić ich wszystkich i też nie taki jest nasz zamiar. Znajdziecie tutaj przede wszystkim modlitwy, do których nawiązują nasze artykuły lub inne publikowane materiały. Przedstawiamy także te, szczególnie polecane przez Jezusa, Maryję oraz świętych, powierzających nas Bożej opiece i będących źródłem wielu otrzymanych łask.
 • Repozytorium (0)
  Usystematyzowane dokumenty wydane przez Kościół oraz inne ważne materiały.
 • Kompendium (2)
  Zestaw oficjalnych dokumentów Kościoła.
 • Suplement (4)
  Pozostałe dodatkowe i uzupełniajace materiały dotyczace Kościoła Katolickiego.
 • Archiwum (0)
 • Świadectwa Wiary (5)
  Głęboka wiara, miłość do Boga i wszystkich ludzi, pokora i cierpliwość owocują wydarzeniami, o których możecie przeczytać na stronach tej witryny.
 • Rodzina (1)

  Małżeństwo jest związkiem świętym, ustanowionym przez Boga, podniesionym przez Chrystusa do godności sakramentu. Dziecko, które przychodzi na świat jest darem Boga Najwyższego, jest skarbem i chlubą rodziny. Powierza je dobry Bóg w depozyt rodzicom.*
  Rodzina jest pierwszym uprzywilejowanym miejscem wychowania i praktyki życia katolickiego, miłości i solidarności, których formy są różnorakie.(..) To, czego człowiek nauczy się w życiu rodzinnym, pozostaje na cała życie.**

  *Modlitewnik dla wszystkich "Panie, naucz nas modlić się", Wydawnictwo Diecezjalne, Sandomierz 1998
  **Jan Paweł II, Orędzie na Wielki Post 1994

 • Biblia (3)
  Kościół zachęca nas do systematycznego czytania Pisma Świętego, źródła poznania i zrozumienia naszej wiary. Jest to dokument świadczący o Królestwie Bożym i życiu Jezusa Chrystusa, przybliżający nam tajemnicę wiary w Boga Wszechmogącego.
  We wstępie do Biblii Tysiąclecia Jan Paweł II napisał:
  „Uczmy się korzystać z Pisma Świętego jako źródła Prawdy objawionej. Ono ułatwi nam wniknąć w głębię Odkupienia i otworzyć się na tajemnicę Chrystusa.”